Tesla Model Y
Long Range Vetokoukulla! *Vaihto / Rahoitus*
| Vuosimalli | 2022 |
| Mittarilukema | 34 400 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Vetotapa | Neliveto |
36 900 € 461 €/kk
109 850 € 1319 €/kk Rahoituslaskuri
| Vuosimalli | 2020 |
| Käyttööottopäivä | 29.07.2020 |
| Mittarilukema | 73 000 km |
| Vetotapa | Neliveto |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Rekisteritunnus | TTL-285 |
| Korimalli | Coupé |
| Tehot | 345 kW |
| Päästöt | 255 g/km |
| Kulutus | 11.2 l/100km |
| Huippunopeus | 250 km/h |
AMG Line
Panoraamakatto
Burmester® Surround-Soundsystem
Exclusive-paketti: Exclusive Nappanahkaverhoilu
MULTIBEAM Led-ajovalot
Adaptiivinen kaukovaloavustin
Ajodynaamiset monisäätöetuistuimet hieronnalla
Istuintuuletus ja -lämmitys etuistuimissa
Ovien soft close-toiminto
Aktiivinen jousitus
Älypuhelimen integrointi
Langaton latausjärjestelmä mobiililaitteille
designo Sisäkatto mustaa Dinamica-mikrokuitukangasta
Thermotronic Comfort-ilmastointiautomatiikka
Liikennemerkkien tunnistus
Metalliväri: Obsidianinmusta
Pysäköintipaketti sis. aktiivinen pysäköintiavustin ja peruutuskamera
Keyless-Go-paketti sis. Keyless-Go
takaluukun kaukosulkeminen ja sulkemisavustin
takaluukun Handsfree Access
Takalasin sähkötoiminen rullaverho
Sport-monitoimiohjauspyörä nappanahkaa, otealueet rei'itetty, suoristettu alareuna
Etuistuinten, ohjauspyörän ja ulkopeilien sähkösäätöjen muistitoiminto ja oikeanpuoleisen sivupeilin parkkeeraustoiminto
AMG-styling: etu-, sivu- ja takahelmat auton väriset, korkeakiiltoinen
AMG-pakoputkenpäät,
Lämpömukavuuspaketti
designo somiste-elementit mustaa pianolakkaa
Jarrulevyt rei'itetyt, jarrusatuloissa Mercedes-Benz-teksti
Comand Online -multimediajärjestelmä, 12,3-tuumainen värinäyttö
Sisätaustapeili sekä kuljettajan puolen ulkotaustapeili automaattisesti himmentyvät
Autotallin ovenavaaja sisäpeilissä
Ambiente tunnelmavalaistus
Touchpad-kosketuslevy ja monitoimisäädin keskikonsolissa
Valaistut kynnyslistat
Collision Prevention Assist törmäyksenestoavustin, adaptiivinen häräjarrutusavustin, Live Traffic Information -valmius
Mercedes-Benz eCall-hätäpuhelujärjestelmä
Kommunikaatiomoduuli (4G) Mercedes me connect -palvelujen käyttöön
Aktiivinen konepelti jalankulkijasuojausta varten
Lastenistuimen automaattinen tunnistus
Isofix-valmius
designo-matot
9G-TRONIC 9-vaihteinen automaattivaihteisto
Auton hinta uutena näillä varusteilla oli n. 255000 eur
2x renkaat / 2x erikoisvanteet
Kuukausierä
€/kk
Todellinen vuosikorko: %
Luottohinta yhteensä: €
Toimistomaksu: 249 €, rahoituksen perustaminen 499 €, korko 3.99 % sekä käsittelymaksu 15.00 €/kk sisältyvät rahoitusarvioon. Huomioithan, että laskurin antamat arvot ovat viitteellisiä.
109 850 € 1319 €/kk Rahoituslaskuri
| Vuosimalli | 2020 |
| Käyttööottopäivä | 29.07.2020 |
| Mittarilukema | 73 000 km |
| Vetotapa | Neliveto |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Rekisteritunnus | TTL-285 |
| Korimalli | Coupé |
| Tehot | 345 kW |
| Päästöt | 255 g/km |
| Kulutus | 11.2 l/100km |
| Huippunopeus | 250 km/h |